Anasayfa Araştırma Grupları SGG SGG Sualtı Görüntüleme Grubu Hakkında
SGG Sualtı Görüntüleme Grubu Hakkında
Yazar Tahsin Ceylan   
Cuma, 26 Mart 2010 11:00

Sevgili SAD Üyeleri,

Bildiğiniz üzere SAD-SGG birimi;  Öncelikli olarak Sualtı Araştırmaları Derneği bünyesinde proje üstlenen gruplar’a ve ihtiyaç halinde  akademik kurum ve kuruluşlara sualtı görüntü desteği vermek üzere kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne sualtı fotoğrafçılığı ve çeşitli projelere

önemli destekler sağlamıştır. Bu alandaki katkılarından dolayı Grubun önceki dönem koordinatörü  Sayın Ali Ethem Keskin’e ve destek veren tüm ekibe teşekkür ederim.

Yeni dönemde yine SAD projelerine aktif destek sağlamanın yanı sıra Ankara Dernek Merkezinde ve ihtiyaç halinde diğer temsilciliklerde SAD-SGG olarak sualtı fotoğraf ve video kursları açılacaktır. SAD organizasyonlu bilim kaplarında ülkemizin çeşitli yerlerinden gelip kamplara katılanlara yönelik olarak da sualtı görüntüleme teknikleri konulu workshop’lar düzenlenecektir. Üyelerimize yapılacak duyurularla belli peryotlarla da sunum ve söyleşiler yapılacaktır.Ayrıca SAD-SGG Web sitesinde ülkemiz denizlerindeki yaşamı görsel verilerle destekleyen fotogaleri ve video bölümleri en kısa zamanda kullanıma açılacaktır.

Sualtı Görüntüleme Teknikleri, “Sualtından Türkiye”gibi Ülkemiz sualtı fauna ve florasını görsel veriler eşliğinde tanıtacağımız sunum ve eğitimlerimiz sürekli olacaktır.. Etkinliklerimiz’e katılmak isteyenler SAD-SGG web sitesinden bilgi alabileceklerdir.

SAD projeleri ile ilgili olarak SGG tarafından kaydedilen tüm görsel veriler, herhangi bir koşul önesürmeksizin SAD arşivinde bilimsel amaçlı kullanımlı olarak yeralacaktır.SGG Foto ve video galerilerinde SAD Projelerinde görev üstlenen Görüntülemecilerin Türkiye'nin sualtı flora,fauna,habitat ve arkeolojik degerleri ile ilgili görselleri proje ve görüntüleme bilgileriile birlikte yeralacaktır.

Site ile ilgili çalışmalar tamamlandığında sualtıcılarımızın yararlanabileceği referans degerler görsel veriler eşliğinde yerbulacaktır.

 

Saygılarımla,
Tahsin Ceylan
SGG Sualtı Görünteleme Grubu Koordinatörü

 
İletişim.
Tahsin Ceylan
www.tahsinceylan.com
Tel.05322326394
 
Bedri Sincar
SGG Sualtı Görünteleme Grubu Koordinatör Yrd.  
Tel.05414522681