Anasayfa Araştırma Grupları SAAG Tamamlanan Projeler Türkiye Sualtı Kültür Mirası Sanal Müzesi Sanal Müze Projesi Yarın
Yarın
Yazar Yalın Baştanlar   
Cumartesi, 29 Eylül 2007 18:20
Limandan son kez ayrılacağız. 28eylul_1.jpg

Yarının son günümüz olduğunu az önce saatlerdir devam eden tüp basımında öğrendim Güz`den. Buradaki ahenge ve huzura öylesine kaptırmışım ki kendimi sanki daha dün gelmişim gibi hissediyorum, günler yoğun ve hızlı geçmiş tabii bunu bir de tam 9 haftadan fazla süredir inanılmaz bir tempoda koşuşturan Güzden, Haldun ve Mustafa Dilaver`e sormak gerek. Tüm bunları düşünürken, Güzden´in "Çağrı, bugünkü yazıyı sen yaz" ricasıyla dizüstünün başındayım. Teknede, sualtında ve su üstünde paylaşılan anları, edinilen ve pekiştirilen yeni dostlukları, her şeyden de önemlisi bu kocaman, harika projeye sonundan da olsa bir halka eklemenin verdiği mutluluğu düşününce üzülmemek elde değil, yine bir etkinlik sona eriyor...

Ama son ana kadar dört elle sarılıyoruz saha çalışmalarına, bugün bulduğumuz ve bir batığa işaret eden bulgular bunun en güzel kanıtı. Akdeniz´in bize güzel oyunları devam ediyor anlaşılan. Mevsimsel fırtına döneminde olmamıza rağmen çok güzel giden havalar da adeta yol veriyor bize.

SM07 için son kez demir alınacak ve ardından dönülecek Kaş Limanı umarım hepberaber daha nice projelerin başlangıcı olur. Minnettarız, herkese sevgiler, saygılar!

Çağrı Kundak, 28 Eylül Cuma

28eylul_2.jpg 
 SAD@SM07_Çağrı Kundak