Anasayfa Araştırma Grupları SAAG Tamamlanan Projeler Türkiye Sualtı Kültür Mirası Sanal Müzesi Sanal Müze Projesi Limanda hergün dönüşümüzü bekleyenler
Limanda hergün dönüşümüzü bekleyenler
Yazar Yalın Baştanlar   
Perşembe, 27 Eylül 2007 11:25

Sabah 6.45’te uzun zamandan beri ilk defa teknenin pervanesinin dönmesini beklemek yerine uzaktan el salladım. Starfish teknesi uzaklaşırken son 3 gün kaldığını farkettim. 60 gün geçmiş demek.

Sanal isimli kedimizin en büyük eğlencesi pasarellanın altına pati sıkıştırmak olduğundan sık sık sakatlanıp topallamaya başlayınca veterinerimiz Kemalcan'dan yardım istiyoruz. Ne zaman Kaş'ta hasta bir hayvan bulsak hemen Kemalcan'a. Tekne yaşamından iyice yabanileşmiş bizim de veterinerimiz diyebiliriz kendisine.

Son iki gün, hava sakin, gece serin olsa da, dalıştan sonra üşüsek de hala yazın son demlerini yaşıyoruz diyebiliriz. Dün, Kaş bölgesindeki işleri toparlamaya çalışıyoruz, alan eskizi yapmaya yardımcı olan küçük şamandıraları ve referans hattını da topladık. Suyun altında projeden kalan artık bırakmak en son istediğimiz şey. Ne yazık ki toparlama dalışlarında bile yeni malzemelere rastlıyoruz. SM07 bitiyor ama sualtı bize hergün yeni sürprizler getiriyor. Birileri bizim Kaş’tan ayrılmamızı istemiyor sanki.

sm07_0926_tekne_cak_07n_015web.jpg
 SAD@SM07_Çağrı Kundak