Anasayfa Araştırma Grupları SAAG Tamamlanan Projeler Türkiye Sualtı Kültür Mirası Sanal Müzesi Sanal Müze Projesi TRT ekibi aramızda
TRT ekibi aramızda
Yazar Yalın Baştanlar   
Perşembe, 20 Eylül 2007 11:52

 Salı akşam saatlerinde limanda yemeğimizi yerken 2 ziyaretçimiz geldi.

TRT ekibinden Giray ve Zerrin teknemize selam vermeye geldiler, ancak o zamandan beri teknemizde bizimle beraberler. Gün boyu çalışmalarımıza Çılpacık yakınlarında devam ederken, onlar da bizi gerek suüstü gerek sualtında görüntülemeye çalıştılar. Röportajlar, mise-en-scene lerle geçen gün, kendi halinde işini yapan ekip tarafından yadırgansa da onlar bizi konuşturmaya, kamera karşısında da olsa bizi rahat hissettirmeyi becerdiler.

sm07_0919_tekne_eld_09c_001.jpgGeçen açıklarda İnönü koyundaydık, jeneratör ve kompresörün sesi sustuğu anda batmakta olan ay, ıssız bir koy, Soner'in essiz yemekleri, Elif'in kahkahası, Mustafa'nın espirileri, Baha'nın müzikleri eşliğinde TRT ile sohbetimize devam ettik. Meğer ne çok dedikodu varmış yapılacak.

şimdi günün ilk ışıklarıyla beraber yola çıktık. Hedefimiz Sığtaş adası, orada kısa röportajlardan sonra TRT ekibini Dadga teknesine bırakacağız. Dadga teknesi bizim aracı teknemiz haline geldi. Projenin başından beri biz denizdeyken kim bize ulaşsa onlar getiriyor.


Fotoğraf: Baha Dinçel