Anasayfa Araştırma Grupları SAAG Planlanan Projeler Genç Arkeopark
feed-image RSS 2.0
Genç Arkeopark
Avrupa Gençlik Festivali
Yazar SAAG   
Salı, 17 Mayıs 2011 15:50

Ulusal Ajans tarafından Konya Dedeman Otel'de 17 Mayıs 2011 tarihinde gerçekleşen Avrupa Gençlik Festivali kapsamında SAD SAAG grubu olarak 2010 yaz aylarında yapılan Genç Arkeopark projesi en iyi uygulama projeleri arasında yer almıştır. Toplantıda SAD'a verilen stand'da posterlerin yanı sıra video ve web sitesinin tanıtımı yapılmıştır. SAD'ı temsilen toplantıya proje sorumlusu Burak Sait Özkırlı ve proje yasal temsilicisi Güzden Varinlioğlu katılmıştır. Projenin gönüllü ekibine teşekkürlerimizi sunarız.

 
Genç Arkeopark Tanıtım Belgeseli
Yazar A.Damla Atalay   
Pazartesi, 07 Mart 2011 13:51

Kaş ilçemizde 2006 yılından günümüze sırasıyla "Kaş Arkeopark Projesi", "Kaş Arkeopark Deneysel Arkeoloji Projesi", "Türkiye Sualtı Kültür Mirası Sanal Müzesi: Kaş Arkeopark PilotProjesi" ve "Erkut Arcak Bilim Kampı" projelerinin de gerçekleştirilmesinden sonra, 2010 yazında da gene yoğun bir program geçiren proje ekibi; bu sene de Avrupa Birliği Genel Sekreterliği, Ulusal Ajans, Gençlik Girişimleri kapsamında, Alman Sualtı Arkeolojisi Derneği DEGUWA ortaklığında düzenlenen "Genç Arkeopark" projesi aracılığı ile bölgede yaşayan gençlerin, tarihsel ve kültürel korumasürecine aktif şekilde katılımını sağlayarak projeyi hedeflenen noktaya getirmiştir.

Projemizin başarıyla tamamlanmasının ardından saha sorumlumuz Orhan TİMUÇİN tarafından sizler için hazırlanan tanıtım belgeselimizi izleyebilirsiniz.

 

 

Devamını oku...
 
Web'de Genç Arkeopark Projesi
Yazar Burak Özkırlı   
Pazartesi, 18 Ekim 2010 16:18

Ulusal Ajans, Gençlik girişimleri kapsamında yürütmekte olduğumuz Genç Arkeopark Projesi kapsamında proje arazi çalışmalarının sona ermesinden ardından, projeyi yaygınlaştırmak adına çalışmalar devam etmektedir.

Şimdiye kadar Facebook sayfamızdan takip ettiğiniz projemiz, çok yakında www.sanalarkeopark.org.tr sayfasından yayına geçecek.

Bu süreçte bizi yalnız bırakmayan ekibimize sonsuz teşekkürlerümüzü sunarız.

 
Genç Arkeopark projesi ofis çalışmaları devam ediyor
Yazar Güzden Varinlioğlu   
Cumartesi, 16 Ekim 2010 22:10

SAD Kaş ofisiSAD Kaş ofisinde Genç Arkeopark Proje çalışmaları devam etmektedir. 29 Ekim 2010 tarihinde yapılması planlanan sergi hazırlıklarının yanı sıra, proje tanıtım filmi ve web sayfası hazırlıkları da devam etmektedir. Bu proje yardımıyla, arkeoloji projelerinde ratlanmayan sürüdürülebilir koruma çerçevesi oluşturulmuştur. Bu amaç kapsamında Kaş halkı, dalış merkezleri, turizm rehberleri ile işbirliği içinde, Kaş'ın sualtı ve suüstü kültür mirası görünür kılınmıştır.

 
«BaşlangıçÖnceki123SonrakiSon»

Sayfa 1 - 3