Anasayfa Araştırma Grupları SAAG Devam Eden Projeler Erkut Arcak Bilim Kampı Kaş Arkeopark 2008-2009 Erkut Arcak Bilim Kampı başlıyor...
Erkut Arcak Bilim Kampı başlıyor...
Yazar SAAG   
Cuma, 31 Temmuz 2009 00:12

altSualtı Araştırmaları Derneği (SAD), denizlerde, iç sularda ve kıyılarda doğal, tarihi ve kültürel değerlerin incelenmesi, korunması, çoğaltılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkıda bulunmak amacıyla 1994'te kurulmuştur. 

Bu amaçlar doğrultusunda Derneğimiz bu alanda çalışan ve ileride de çalışmayı amaçlayan genç bilim adamlarına düzenlediği bilim kampları ile kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunmayı da hedeflemektedir.

İlki 2008 yılında gerçekleştirilmiş olan SAD Erkut Arcak Kaş Arkeopark Bilim Kampı’nın ikincisi 24 Ağustos- 27 Eylül tarihlerinde Kaş Arkeopark Alanı’nda (Kaş, Antalya) düzenlenecektir.

Kamp bu tarihler arasında olmak üzere  beş hafta halinde yapılacaktır. Sualtı Kültür Mirası Projesi ile beraber planlanan bu kamp, arkeoloji ve sanat tarihi bölümlerinden gelecek öğrenciler öncelikli olmakla birlikte, tüm branşlara açıktır. Her hafta için toplam iki öğrencinin katılması öngörülmektedir. Kamp programı, sabahtan öğlene kadar arazi çalışmalarını ve öğleden sonra kara çalışmalarını içerecektir. Belli başlı dersler, arkeoloji ve sualtı arkeolojisi buluntuları, sualtı ölçüm ve çizim metotları, sualtı araştırma teknikleri, veritabanı uygulamaları, sualtı fotoğrafçılığı vb. konu başlıklarında olacaktır. 2009 Kampına katılım masrafları Derneğimiz öz kaynaklarından karşılanacak olup, öğrencilerin kampa katılımı için seyahat ve iaşe masraflarının kendileri tarafından karşılanması beklenmektedir.

 


Başvuru son tarihi: 10 Ağustos 2009
Seçilen adayların duyurulması: 15 Ağustos 2009


SAD Bilim Kampları Temel İlkelerine ulaşmak için tıklayınız.
Erkut Arcak Bilim Kampı / Kaş Arkeopark Alanı başvuru formu için tıklayınız