Anasayfa Araştırma Grupları DEMAG Tom ve Misha Gökova Yelken Kulübünün DCRM Ziyareti
Gökova Yelken Kulübünün DCRM Ziyareti
Yazar Kemal Aydoğan, Z. Derya Yıldırım   
Cuma, 12 Ağustos 2011 23:02
05/08/2011 tarihinde sabah saat 09:00'da Karacasöğütte bulunan Gökova Yelken Kulübünün öğrencilerine, Sualtı Araştırmaları Derneği (SAD) Yönetim Kurulu üyesi ve Maviye Dönüş Projesi Koordinatörü Z. Derya Yıldırım ile Deniz Memelileri uzmanı Steve McCulloch tarafından rehabilitasyon projesi ve deniz memelileriyle ilgili sunumlar yapıldı. Sunumların ardından yelken kulübü öğrencileri botlar ile merkeze geldiler. Ziyarete gelen 50 öğrenciye merkez tanıtıldı. Merkezde bulunan balık mutfağında, yunus eğitmeni Amy Souster öğrencilere nasıl balık hazırlandığını ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı. Besleme seansı gerçekleştirilirken öğrenciler kıyıdan izledi.

Ardından Akdeniz Foku (Monachus monachus) Bademin tanıtılması için Sualtı Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu üyesi Zafer Kızılkaya onlara eşlik etti ve Bademin bulunduğu deniz havuzuna botlar ile ulaşılarak orada öğrencilere Akdeniz Fokunu anlattı. Ardından öğrencilerin soruları yanıtlandı ve öğrenciler derslerine kaldıkları yerden devam etmek üzere Gökova Yelken Kulübüne döndüler.

Bu ziyaretin gerçekleşmesini sağlayan Gökova Yelken Kulübüne, başta Haluk Karamanoğlu, Deniz Karamanoğlu, Derin Karamanoğlu olmak üzere, tüm çalışanlarına sonsuz teşekkür ederiz.
Fotoğraflar için Steve McCulloch'a teşekkürler.

img_2829web
img_2833web
img_2837web
img_2840web
img_2846web
img_2868web
img_2869web