Anasayfa Araştırma Grupları DEMAG Yunus ve Balina Gözlemi Bilgi Bankası
Yunus ve Balina Gözlemi Bilgi Bankası
Yazar Fethi Bengil   
Pazartesi, 07 Şubat 2011 10:15

Sualtı Araştırmaları Derneği Deniz Memelileri Araştırma Grubu (SAD-DEMAG), ülkemizde yapılan deniz memelileri gözlem kayıtlarının toplanacağı bir bilgi bankası oluşturmak için çalışma başlatmış bulunmakta. Amaç, denizde olmayı veya denizi izlemeyi seven insanların yunus ve balina gözlemlerine ulaşarak oluşturulacak bilgi bankası ile denizlerimizdeki yunus ve balina türlerinin dağılımının anlaşılması konusuna katkılarını sağlamaktır.

Eğer denizde seyir sırasında, demirlerken veya karadan denizi izlerken yunus ve/veya balina ile karşılaşırsanız, SAD-DEMAG internet sayfasındaki gözlem formunu (pdf / word) doldurup, eğer mevcut ise, çektiginiz fotoğraf ve videolarla birlikte bize gönderin. Bu sayede denizlerimizdeki yunus ve balina türlerinin dağılımının anlaşılması konusuna katkı sağlamış olacak, ayrıca çektiginiz fotograf ve videolarla denizlerimizin yunus ve balinalarına ait fotoğraf ve video arşivinin gelişmesine önemli katkıda bulunmuş olacaksınız

Ayrıntılı bilgi için, Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız adresine yazabilirsiniz.

Katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.

mertk  fethib