Anasayfa Araştırma Grupları AFAG SAD Foça Kampı Sona Erdi
SAD Foça Kampı Sona Erdi
Perşembe, 03 Eylül 2009 00:27
SAD Mavi Ateş Hareketi, Prof.Dr.Bahtiye Mursaloğlu 2009 Foça 2.Basamak Eğitim-Bilim Kampı sona erdi
 
SAD Mavi Ateş Hareketi içinde planlanarak, 20-30 Ağustos tarihleri arasında Foça’da yürütülen, Prof. Dr. Bahtiye Mursaloğlu 2. Basamak Eğitim-Bilim Kampı, çok özel çalışmalarını başarıyla sonuçlandırarak, 3. Basamak eğitim katılımcılarını belirledi. 1.Basamak eğitimi, Marmaris Boncuk Koyu Prof. Dr. Erdoğan Okuş kampında tamamlayan katılımcılara eklenen yeni katılımcılarla birlikte 21 kişi olarak başlayan eğitimi 18 katılımcı başarıyla bitirerek, sertifikalarını aldılar ve 28 Eylül-4 Ekim tarihlerinde Antalya’da yapılacak olan 3. Basamak eğitimine katılmaya hak kazandılar.
 
Oldukça zorlu ve bir o kadar da verimli bir dizi eğitimi içeren Foça kampı boyunca, aynı zamanda, 3 bilimsel çalışma sürdürülerek sonuçlandırıldı. Bölgesel balık çeşitliliği, deniz kestaneleri ve deniz trafiği-Akdeniz foku etkileşimi üzerine yapılan bilimsel çalışmalarda katılımcılar, saha uygulamalarında bulundular.
 
Mavi Ateş Hareketi 3.Basamak eğitimi ile önümüzdeki yıllarda sürdürülecek olan SAD Bilim Kamplarına SAD eğitmenleri yetiştirmeyi hedefleyen çalışmaların ikinci basamağı olan Foça Kampı, böylece üzerine yüklenen görevi başarıyla yerine getirmiş olmanın rahatlığıyla, tıpkı Boncuk Kampı’nda olduğu gibi, gelecek yıllarda çok daha verimli bir “Bilim Kampı” olarak SAD örgüsündeki yerini koruyacaktır. Aşağıda isimleri ve her iki basamak sonucu toplam kredileri yer alan katılımcılarımızı, göstermiş oldukları insan üstü gayret, inanç ve dayanma azmi ve başarıları için kutluyoruz.
 
Kamp sorumlusu ve eğitmeni Üner Beköz’e, Kamp Bilim Sorumlusu ve Eğitmeni Doç. Dr. Murat Bilecenoğlu’na, ikmâl ve ulaşım desteği için Ayhan Tonguç’a, Kamp Hekimimiz Uzm. Dr. A. Banu Beköz’e, eğitim katkısı için Gökhan Kaboğlu’na, kamp oluşumuna desteği nedeniyle Foça Belediyesi’ne, Foça halkına ve bütün SAD gönüllülerine teşekkür ederiz.
 
2010 yılında sürecek olan bilim kampları yanında, 1. ve 2. Basamak eğitimleri için başvurularınızı şimdiden bekliyoruz.
 
 
 
Mavi Ateş Hareketi
Prof. Dr. Bahtiye Mursaloğlu 2009 Foça
2. Basamak Eğitim-Bilim Kampı Katılımcıları ve Krediler
 
 
1.Basamak
2.Basamak
Elânur Yılmaz (Grup Lideri)
2
3,5
Semiha Demirbaş
2
3,5
Emre Yemişken
2
3,5
Sera Beköz
2
3,5
Özge Günal
2
3,5
Suna Tüzün (Grup Lideri)
2
3,5
Vahit Alan
2
3
Funda Çakır
 
3,5
Elif Yılmaz
 
3,5
Deniz Aktuğ
2
3,5
Mert Peker
2
3,5
Nilay Akça (Grup Lideri)
2
3,5
Sinem Kalem
2
3,5
Ali Çağan
2
3,5
Begüm Uzun
 
3,5
Onur Kasap
 
3
Hazal Dağlı
2
3
Doruk Çerçiler
2
3,5